Newsy

Tomasz Sarara vs.Nikolai Falin na gali FEN7

Organizacja Fight Exclusive Night ma zaszczyt oficjalnie zapowiedzieć walkę wieczoru gali FEN 7 „Real Combat”, która odbędzie się 24-go kwietnia w bydgoskiej hali Artego Arena. W kickboxerskim pojedynku wagi cruiser do 95 kg zmierzą się polski zawodnik Tomasz Sarara i znany niemiecki fighter Nikolai Falin. Walka odbędzie się na dystansie 3 rund po trzy minuty z możliwością dodatkowej ekstra rundy.

Tomasz Sarara vs.Nikolai Falin

29-letni Tomasz Sarara to obecnie najlepszy polski zawodnik kategorii ciężkiej. Ma za sobą udane występy w Japonii, Holandii czy Rosji. Na jego koncie widnieje szereg tytułów Mistrza Polski i medali z wielu aren międzynarodowych. Sarara był też triumfatorem słynnego turnieju bokserskiego dla zawodników sportów walki Biggers Better. Kilkukrotnie dochodził też do finału tej imprezy. Doszedł także do finału turnieju K-1 World GP Europe 2009 i półfinału Tatneft Cup w 2013 roku. W ostatnim zawodowym pojedynku, pokonał trenującego w Holandii Yegisha Yegoiana. W 2010 roku Krakowianin walczył w Bydgoszczy pokonując miejscowego zawodnika Damiana Trzcińskiego.

Tomek trenuje i występuje pod okiem czterokrotnego mistrza K-1 World GP, Ernesto Hoosta w Team Mr Perfect w Holandii. Na co dzień reprezentuje krakowski klub TS Wisła. Na zawodowej arenie wygrał 31 walk i tylko 7 razy schodził pokonany. 10-krotnie nokautował swoich rywali. Mierzy 186 cm i waży 96 kg.
Liczący 34 lata Nikolaj Falin, to legenda niemieckiego Kickboxingu. Charakterystyczny fighter był Zawodowym Mistrzem Niemiec IKBO i walczył niemal na wszystkich kontynentach z całą światową czołówką walk K-1. W 2011 roku triumfował w piątej edycji turnieju Biggers Better w Arhus w Danii, nokautując między innymi znanego z pojedynku z Sararą, Damiana „Turbo” Trzcińskiego w półfinale. Jednak nie tylko zwycięstwa nad Polakami łączą Niko z naszym krajem, bowiem jego trenerem jest najlepszy niemiecki trener Kickboxingu, jakim jest…bydgoszczanin Franek Łukanowski. Reprezentujący klub Fight Lounge Dortmund, zawodnik wygrał 38 pojedynków i przegrał 11. 14 razy nokautował swoich rywali. Mierzy 188 cm i waży 98 kg.
„To wielka niespodzianka i gratka dla fanów Kickboxingu. Już informacja o pozyskaniu i występach Sarary zelektryzowała środowisko fanów walk K-1 Rules w Polsce a teraz dajemy im zestawienie godne najlepszych światowych gal w optymalnej wadze i z podtekstami, z jakimi wiąże się ten pojedynek. Kolejny smaczek, to fakt, iż odbędzie się on w Bydgoszczy. Ja już nie mogę doczekać się tego starcia” – powiedział prezes organizacji Paweł Jóźwiak. Wiceprezes Rafał Sawicki dodał: „Budujemy mocną kategorię juniorciężką na światowym poziomie i Sarara i Falin w tej wadze mogą być najlepsi na świecie. Tego na razie nikt nie może zanegować i nasza organizacja może to udowodnić. Obaj nie muszą już rywalizować z ważącymi po 120 kg olbrzymami i udowodnić więcej w kategorii cruiser. Myślę, że to najlepsze co możemy dać kibicom. Tylko dla tej walki warto przyjść do hali”.
Wierzymy, że ten i inne pojedynki jakie widzowie obejrzą w dniu 24-go kwietnia 2015 roku przejdą do historii polskich i niemieckich Sztuk Walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA a pojedynek wieczoru Sarary i Falina zapisze się w pamięci kibiców. Nie może was tam zabraknąć!

Podobne wpisy - zobacz koniecznie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *