Newsy

Tomasz Drwal kontuzjowany, Maiquel Falcao nowym rywalem Karaoglu !

Tomasz Drwal doznał kontuzji na jednym z porannych treningów. Na KSW 33 zastąpi go Maiquel Falcao.

Federacja KSW informuje, że Tomasz Drwal niestety nie wystąpi na gali KSW 33: Materla vs Khalidov, 28 listopada w Krakowie. Nowym przeciwnikiem autora najbardziej spektakularnych nokautów na galach KSW Aziza Karaoglu (8-6, 7 KO, 1 Sub) będzie nie mniej groźny, inny wysoko notowany zawodnik Federacji Maiquel Falcao (35-7, 24 KO, 6 Sub).

KSW 33
Brazylijski król nokautu walczył na niedawnej gali KSW 32: Road to Wembley w Londynie, gdzie w zaledwie 59 sekund odprawił przed czasem Bretta Coopera, zgarniając przy okazji nagrodę za najlepszy nokaut wieczoru. Była to jego trzecia kolejna wygrana oraz jubileuszowe trzydzieste skończenie.
Tomasz Drwal kontuzjowany
Drwal doznał kontuzji podczas wczorajszego porannego treningu. Po przeprowadzonych po południu badaniach okazało się, że zawodnik poważnie uszkodził łękotkę oraz całkowicie zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie (wynik badania tutaj). Kontuzjowany Polak przejdzie operację rekonstrukcji więzadła jeszcze w przyszłym tygodniu.

„W tej całej sytuacji mnie jest chyba najbardziej przykro. Przygotowania do tego pojedynku kosztowały mnie wiele wyrzeczeń, właściwie od lipca byłem w ciągłym treningu podporządkowanym występowi w Krakowie” – mówi Tomasz Drwal. „Jak wynika z przeprowadzonych badań, urazy kumulowały się już od dłuższego czasu i podczas jednego z ostatnich mocnych treningów kolano po prostu nie wytrzymało. Żyję w nadziei, że jak najszybsza operacja i rehabilitacja pozwolą mi wrócić do klatki KSW jak najszybciej i w jeszcze lepszej dyspozycji.”

Podobne wpisy - zobacz koniecznie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *