Newsy

Piotr Strus vs. Jay Silva na KSW 29 ! Abu Azaitar kontuzjowany …

Abu Azaitar doznał kontuzji dłoni co wyklucza go z gali KSW 29 w Krakowie. Zobaczymy za to ciekawie zapowiadającą się walkę Piotr Strus vs. Jay Silva.
strusvssilva

“Były dwukrotny pretendent do tytułu mistrza KSW w wadze średniej i współautor najlepszych walk w historii Federacji Jay Silva (9-9, 6 KO, 2 Sub) skrzyżuje rękawice z Piotrem Strusem (9-3-1, 4 KO) w pojedynku karty głównej gali KSW 29, 6 grudnia w Krakowie. Dla 26-letniego Polaka będzie to najważniejsza walka w dotychczasowej karierze i bardzo duże sportowe wyzwanie.

Oryginalny rywal zawodnika z Warszawy Abu Azaitar doznał kontuzji dłoni, który wykluczyła go z występu w Krakowie. Właściciele KSW Martin Lewandowski i Maciej Kawulski w porozumieniu z managerem Strusa, zdecydowali się wstawić w jego miejsce dużo mocniejszego zawodnika, dając Polakowi wyjątkową okazję znaczącego skoku w rankingach kategorii średniej.
– Pojedynek z Silvą, który już trzykrotnie walczył z Michałem Materlą, do dla mnie znakomita szansa – ocenia Strus. Jay to na pewno bardziej wymagający rywal niż Azaitar, ale zwycięstwo nad tak mocnym rywalem, może znacząco przyspieszyć moją karierę. Nigdy wcześniej nie byłem tak blisko mistrzowskiego pasa KSW. “

Podobne wpisy - zobacz koniecznie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *