W Pradze w dniach 10-15.11.2014 odbyły się Mistrzostwa Świata Federacji WKF. Jedną z dyscyplin, w której brali udział reprezentanci naszego kraju było MMA. Polacy zdobyli oczywiście medale – przeczytacie o tym niżej w relacji która przygotował selekcjoner polskiej ekipy Tomasz Knap.
Jako osoba odpowiedzialna za selekcję reprezentantów do konkurencji MMA chciałbym w skrócie przedstawić nasze osiągnięcia na tym polu.
Nasz kraj, z wielkim powodzeniem, reprezentowali: Łukasz Góral 65kg, Kamil Hirth 65kg, Łukasz Ziółkowski 65kg, Patryk Kościński 65kg, Artur Drążek 70kg, Grzegorz Szulakowski 70kg, Patryk Rogóż 80kg, Adrian Błeszyński 85kg, Mikołaj Ziółko 90kg, Jakub Słomka 115kg, oraz Weronika Zygmunt 55kg.
Zawody były świetną okazją do skonfrontowania w oktagonie umiejętności polskich zawodników na tle ich międzynarodowych konkurentów. Konfrontacja ta wypadła nad wyraz udanie, potwierdzając, że nad Wisłą mieszkają prawdziwi wojownicy.
Po ciężkich, widowiskowych i efektywnych bojach wywalczyliśmy:
– 5 złotych medali (Grzegorz Szulakowski 70kg, Patryk Rogóż 80kg, Adrian Błeszyński 85kg, Jakub Słomka 115kg, Weronika Zygmunt 55kg)
– 1 srebrny (Artur Drążek B 70kg.)
– oraz 2 brązowe (Mikołaj Ziółko 90kg, Łukasz Góral 65kg.)
To z pewnością ogromny sukces zawodników i polskiego świata MMA. Wszystkim startującym serdecznie gratuluję, wszystkim też serdecznie dziękuję.
P.S.:W materiałach promujących Mistrzostwa, i na ich oficjalnym plakacie, organizatorzy zamieścili flagi narodowe wielu krajów. O Polsce jednak zapomnieli. Jechaliśmy tam więc z nastawieniem, udowodnienia im, że popełnili błąd lekceważąc nasz kraj. Nie mam wątpliwości, że udało nam się tego dokonać i o występie Polaków długo nie zapomną.
Ze sportowym pozdrowieniem
Tomasz Knap