Newsy

Marta Chojnoska vs. Viktoria Korkoshko na FEN 7

Marta Chojnoska vs. Viktoria Korkoshko na FEN 7 – gala już 25 kwietnia.

Jednym z ostatnich zestawień jakie organizacja Fight Exclusive Night pragnie odsłonić kibicom jest kobiecy pojedynek Kickboxingu na zasadach K-1, który zostanie rozegrany na gali FEN 7 „Real Combat” w Bydgoszczy, w piątek, 24-go kwietnia 2015 roku. W hali „Artego Arena” zmierzą się polska Mistrzyni Świata w Kickboxingu, Marta Chojnoska i wielokrotna Mistrzyni Ukrainy, Viktoria Korkoshko. Walka odbędzie się w kategorii wagowej do 54 kg.

fen7choknoska

Licząca 29 lat Marta Chojnoska to Mistrzyni Świata w amatorskim Kickboxingu z 2011 roku. Była także Mistrzynią Europy i wielokrotną mistrzynią Polski w formule K-1 i Sanda. Karierę zaczynała od Judo, ale w 2012 roku trafiła do MMA dochodząc do finału turnieju KSW, gdzie uległa jedynie Karolinie Kowalkiewicz. Stoczyła dwie walki w organizacji FEN, z których jedną wygrała. W końcówce 2014 roku walczyła na gali KOK World GP. Aktualnie trenuje w Fight Club Łódź.

Urodziwa 21-letnia Viktoria Korkoshko pochodzi z Zaporoża i jest wielokrotną mistrzynią swojego kraju w Muay Thai, a także Kicboxingu. W krajowej rywalizacji potrafiła pokonać nawet samą Lenę Ovchynnikovą w 2013 roku. Zmierzyła się także z najlepszą rosyjską zawodniczką kategorii koguciej, Anastasią Yankovą, ulegając rywalce tylko zdaniem sędziów. Zdaniem fanów mająca wówczas 18 lat ukraińska sportsmenka była lepsza. Na ostatnich Mistrzostwach Ukrainy w Muay Thai w lutym tego roku Korkoshko zdobyła trzecie miejsce w wadze do 51 kg. Viktoria trenuje w klubie SK Cross Muay Thai w Zaporożu. Waży 54 kg i mierzy 167 cm.

Podobne wpisy - zobacz koniecznie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *