Newsy, Różności, Wywiady

Mamed Khalidov – Już nie wierzę w walkę z Drwalem

Mamed Khalidov na temat ewentualnej walki z Tomaszem Drwalem:
mamedowalcezdrwalem

Walka z Drwalem nie została kategorycznie odwołana, a jedynie przełożona. Czy właściciele KSW rozmawiali z wami kiedy miałaby się odbyć?
Można planować, ale wątpię czy do tej walki dojdzie. Tu nie chodzi o to, że Tomek nie chce się za mną bić. Ta walka była już tyle razy planowana, zapowiadana i odwoływana, że mam już jej dość. Pierwszy raz mieliśmy walczyć w 2006 roku, ale do tego nie doszło i od 7-8 lat powraca ten temat. Nie chcę kolejny raz ryzykować. Tak jak w tym roku nie doszło do tego starcia bo Tomek złapał kontuzję. Nie chodzi o to, że nie chcemy tej walki, ale ja potrzebuję pewnego przeciwnika. Tomek jest podatny na kontuzje i teraz kiedy ogłoszono naszą walkę, ja do końca w to nie wierzyłem, bo bałem się, że w ostatniej chwili coś mu się stanie. Niestety moje obawy się potwierdziły i dlatego nie wierzę już w tę walkę. Kolejne ryzyko takiej sytuacji to dla mnie kolejny ciężar. Dmuchamy, dmuchamy ten balon, kibice nastawiają się na wielkie widowisko i do tego nie dochodzi. Było to chyba szóste podejście organizacji tej walki i nie za bardzo chcę ryzykować kolejny raz. Już mi na tym nie zależy, po prostu się wypaliłem jeżeli chodzi o tę walkę.

Wszystko przez kontuzję Tomasza Drwalala, bo to właśnie z nim miałeś się zmierzyć podczas gali w Krakowie, gdyby nie to miałbyś ponad półtora miesiąca na przygotowania.
– Dokładnie tak i muszę powiedzieć, że jestem zmęczony tą sytuacją. Miałem bić się z Tomkiem, trenowałem z myślą o tej walce i nagle walka znowu zostaje odwołana i przez kilka tygodni nie wiem kto będzie moim rywalem. To jest bardzo niekomfortowa sytuacja, bo lubię wiedzieć takie rzeczy wcześniej. Mogę wtedy skupić się tylko na treningach, a nie na myśleniu o tym jakiego zawodnika uda się dla mnie zakontraktować.

Są to tylko fragmenty wywiadu – cały wywiad z Mamedem znajdziecie na stronie (z której pochodzi) sportowefakty.pl

Podobne wpisy - zobacz koniecznie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *