Newsy

Kleber Koike Erbst vs. Anzor Azhiev na KSW 30.

Znamy już kompletną kartę walk gali KSW 30: Genesis, która odbędzie się 21 lutego w poznańskiej Arenie. W pojedynku młodych talentów w wadze piórkowej reprezentujący Polskę 24-letni Czeczen Anzor Azhiev (5-1, 1 KO) spotka się w okrągłej klatce z rok starszym Japończykiem o brazylijskich korzeniach Kleberem Koike Erbstem (15-3-1, 2 KO, 12 Sub).

ANZOR AZHIEV VS KLEBER KOIKE

Zawodnik klubu Bonsasi Jiu Jitsu, jak nietrudno się domyślić, to przede wszystkim zawodnik parterowy. W swoich siedemnastu zawodowych występach Erbst aż dwunastu rywali kończył chwytami na ziemi. Posiadacz czarnego pasa brazylijskiego jiu jitsu z miasta Iwata nie przegrał walki od 2009 roku, wygrywając przed czasem z jedenastoma kolejnymi przeciwnikami m.in. na japońskich galach Deep i Rings oraz w chińskiej organizacji Real FC.

Dla reprezentanta stołecznego Ankosu Zapasy, będzie to kolejny wymagający rywal w zawodowej karierze. W październiku na KSW 28 w Szczecinie Azhiev powrócił po nieudanych pojedynkach z Arturem Sowińskim, wygrywając bo bardzo efektownym boju Portugalczykiem Helsonem Henriquesem. Zwycięstwo nad tak mocnym rywalem może go przybliżyć do trzeciego starcia z „Kornikiem” oraz upragnionego tytułu w limicie 66 kilogramów.

Podobne wpisy - zobacz koniecznie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *