Newsy

Janu Malkriado Cruz vs. Dawid Świerczyński na gali FEN 7

Ostatnią niespodzianką jaką organizacja Fight Exclusive Night odkrywa kibicom w karcie walk gali FEN 7 „Real Combat”, która odbędzie się w piątek 24-go kwietnia w Bydgoszczy, jest kickboxerski pojedynek na zasadach K-1 Rules. Zmierzą się w nim: charyzmatyczny portugalski wojownik, Janu Malkriado Cruz i utytułowany polski zawodnik, Dawid „Świerku” Świerczyński. Pojedynek odbędzie się w kategorii do 81 kg.

fen7swierczynski

Walczący niezwykle widowiskowo, 32-letni Portugalczyk, nazywany „Hanibalem”, debiutował na polskiej scenie Kickboxingu podczas gali FEN 5 w Lubinie w styczniu 2015, tocząc z Pawłem Biszczakiem niezwykle dramatyczny pojedynek, który śmiało można nazwać thrillerem roku. Była to najlepsza walka gali. W kolejnej walce we Wrocławiu, na gali FEN 6 uległ na punkty Wojciechowi Wierzbickiemu, także tocząc jedną z najciekawszych walk imprezy.

Teraz zmieniając kategorię na wyższą chce wystąpić po raz trzeci i udowodnić swoją przydatność. Będzie mieć też mocne wsparcie. W jego narożniku stanie 8-krotny mistrz świata w Kickboxingu i Muay Thai, Tomasz Makowski, który pomaga mu w przygotowaniach. Cruz to dwukrotny mistrz Portugalii w Muay Thai. Trenował w tak renomowanych klubach jak: Vos Gym i Mikes Gym w Amsterdamie, w Holandii. Ma na koncie 28 zwycięstw przy 4 porażkach.
26-letni Dawid Świerczyński z Krynicy Zdrój zaczynał od kickbxerskich formuł light i fullcontact, gdzie zdobywał medale Mistrzostw Polski. W 2014 roku wystąpił na gali FEN 3 ulegając silnemu Piotrowi Rogoszowi. Stratę powetował sobie zdobywając pas Międzynarodowego Zawodowego Mistrza Słowacji i Puchar Polski w formule Low-kick. Jego trenerem jest Janusz Hajduga. Dawid na zawodowym ringu zwyciężał 4 razy i poniósł 4 porażki.

Podobne wpisy - zobacz koniecznie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *