Federacja KSW poinformowała na swej stronie internetowej o poszerzeniu arsenału technik dostępnych na ich galach:

Od KSW 32: Road to Wembley, 31 października w Londynie oraz na wszystkich kolejnych wydarzeniach polskiej organizacji, zawodnicy będą mogli korzystać z tej niezwykle efektownej techniki zarówno w stójce, jak i w parterze.

lokcieksw32

– Chyba nikt nie ma wątpliwości, żeby byliśmy gotowi na wprowadzenie łokci już dawno, ale jako największa i najbardziej popularna organizacja MMA w Europie, musieliśmy poczekać na dogodny moment, kiedy otaczające nas środowisko będzie na to gotowe. Korzystnym zbiegiem okoliczności jest też fakt, że łokcie zostaną dozwolone od naszej pierwszej gali w Wielkiej Brytanii, gdzie jest to od lat nieodłączny element tamtejszych gal – tłumaczy współwłaściciel KSW Maciej Kawulski. Uderzenia łokciami są już standardem na całym świecie, a wprowadzenie ich w KSW nie tylko pozwoli zawodnikom na skuteczniejszą ofensywę w każdej płaszczyźnie, ale ułatwi im przygotowania, podczas których sparują przecież z kolegami walczącymi dla różnych organizacji.

Jak zmieni się przebieg walk po wprowadzeniu uderzeń łokciami wyjaśnia sędzia główny KSW Tomasz Bronder:
– Na pewno walki będą bardziej widowiskowe i atrakcyjne dla widzów. Łokcie w parterze czy w klinczu spowodują, że zawodnicy będą się mniej do siebie kleić, a broniący się zawodnik będzie musiał być znacznie bardziej aktywny. Podobnie w stójce, zawodnicy dostaną nowy bardzo skuteczny oręż do walki, szczególnie w krótszym dystansie.

Łokcie w KSW od KSW 32: Road to Wembley

lokciewksw

Podobne wpisy - zobacz koniecznie

Newsy

Video Federacja KSW wprowadza łokcie !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *