Newsy, Różności, Wywiady

Brett Cooper – wywiad dla PolsatSport.pl

To dla mnie ogromna szansa biorąc pod uwagę moje niedociągnięcia w ostatnich występach. Od tego czasu dokonałem wielu zmian w swoim treningu i mam nadzieję, że to bardzo pomoże mi w występie przed polską publicznością. Wykorzystam doświadczenie, świetnie się przygotuję i zawalczę najlepiej jak tylko będę potrafię – powiedział Brett Cooper specjalnie dla Polsatsport.pl. 6 grudnia na gali KSW29 w Krakowie walczyć będzie z Mamedem Chalidowem.
brettcooperwywiad
Maciej Turski: W środę otrzymaliśmy informację, że zawalczysz na gali KSW 29 w Krakowie. Co dla Ciebie znaczy podpisanie umowy z KSW i jak pochodzisz do otrzymanej szansy?

Brett Cooper: Bardzo cieszę się, że będę miał możliwość walki na KSW 29. Właśnie rozpocząłem treningi ze swoim pierwszym trenerem – Antonio McKee. Ten szkoleniowiec zna mnie bardzo dobrze i myślę, że praca z nim przyniesie mi wiele korzyści. Nie wiem jeszcze jak dokładnie będą wyglądały moje przygotowania i z kim będę sparował. Dopiero czeka mnie rozmowa na ten temat ze swoim trenerem.

Czy słyszałeś przed podpisaniem kontraktu o polskiej organizacji?
Oczywiście, że słyszałem o federacji KSW. Prywatnie bardzo interesuję się MMA i wiem, że ta organizacja potrafi zestawić naprawdę ciekawych przeciwników i odbywają się tam bardzo dobre walki. Mam ochotę przylecieć do Polski i cieszyć się tym widowiskiem. Wykorzystam swoje doświadczenie, świetnie się przygotuję i zawalczę najlepiej jak tylko będę potrafił!

Co wiesz na temat swojego przyszłego rywala – Mameda Chalidowa? W Europie to bardzo szanowany zawodnik.
O Mamedzie słyszałem same dobre rzeczy. Jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym. Chalidow może stworzyć zagrożenie zarówno w parterze jak i stojąc na nogach i uderzając. To solidny przeciwnik.

Czego oczekujesz po walce w KSW? Po swoich ostatnich występach będziesz chciał odbudować swoją pozycję w światowym MMA, a może traktujesz te występy jak każdy kolejny pojedynek?
To dla mnie ogromna szansa biorąc pod uwagę moje niedociągnięcia w ostatnich występach. Od tego czasu dokonałem wielu zmian w swoim treningu i mam nadzieję, że to bardzo pomoże mi w występie przed polską publicznością. Mam zamiar wracać do domu ze zwycięstwem w rekordzie!

Na jak długo związałeś się z federacją KSW? Będzie to jednorazowa walka czy może dłuższa przygoda z polską organizacją?
Podpisałem kontrakt na trzy walki i liczę, że wykorzystam swoją szansę!

Cooper dla Polsatsport.pl

Podobne wpisy - zobacz koniecznie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *