Newsy, Różności

Aslambek S. zatrzymany przez CBŚ

Doniesienie ze strony kurierolsztynski.pl odnośnie zatrzymania zawodnika MMA Aslambeka S:

Centralne Biuro Śledcze na wniosek prokuratury zatrzymało dzisiaj cztery osoby. Wśród zatrzymanych jest znany olsztyński zawodnik MMA Aslambek S.
Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali dzisiaj Aslambeka S., Aslana A., Michała Sz. i Piotra P. Mężczyźni są obecnie przesłuchiwani przez prokuratora.
– Wszystkie osoby zostały zatrzymane w charakterze podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Prokurator po zakończeniu przesłuchania zadecyduje czy wobec zatrzymanych zastosowany zostanie areszt – mówi rzecznik olsztyńskiej prokuratury Zbigniew Czerwiński.
Jak dowiedzieliśmy się mężczyznom zarzucane są między innymi przestępstwa związane z wymuszaniem haraczy, groźbami karalnymi i pobiciami.
aslambekscbs
Poprosiliśmy o komentarz Szymona Bońkowskiego z Arrachionu Olsztyn, w którym trenował zatrzymany mężczyzna:
– Aslambek jest przykładnym i pracowitym zawodnikiem, który angażował się w pracę z młodzieżą i akcje charytatywne. Dla nas cała sytuacja jest szokiem.

Kuzyn Aslambeka S. Mamed Chalidow jest również bardzo zaskoczony zatrzymaniem:
– Jestem bardzo zdziwiony. Wiem czym się zajmuje Aslambek i nie widziałem, żeby robił coś nielegalnego. Razem trenowaliśmy i spędzaliśmy czas. Prawda sama się obroni – mówi jeden z najbardziej znany polskich zawodników MMA.

Aslambek S. jest zawodnikiem MMA pochodzenia czeczeńskiego. Jego walki można było zobaczyć m. in. podczas gal KSW.

Podobne wpisy - zobacz koniecznie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *